Strona główna

Rejsy żeglarskie

- Grecja
- Morze Śródziemne
- Wyspy Kanaryjskie
- Atlantyk
- Karaiby

Opis mojego jachtu
Szkolenia żeglarskie
Cennik rejsów
Terminarz rejsów
Galeria zdjęć i opinie
Informacje praktyczne
Kontakt z Kapitanem
 
 

Rejsy po Karaibach zima 2016

żeglujemy non-stop od stycznia do maja 2016; dużym i szybkim Cyclades 50.5 ( kajut, 4 WC w tym skiperska)

Karaiby

 

 

Karaiby, to zatknięcie cywilizacji ! Miejsce spotkań, żeglarzy z całego świata. Lazurowe woda, soczysto zielone dżungle. Przyjaźnie nastawieni mieszkańcy. Smaki, zapachy i muzyka reagge. Obfitość morza i dżunglii jednoznacznie zauważalna na talerzach ;) Radośni mieszkańcy zapraszają do zabawy !

 


 

Lokalne bazy nurkowe oferują wspaniałe przeżycia już podwodne

 

 

 

Żeglujemy non-stop od grudnia do maja po słonecznych i uroczych Wyspach Karaibskich, kiedy w Polsce mróz i szaruga.

Taki rejs to niezapomniane wakacje w rajskiej scenerii!!! Idealne warunki żeglugi! Nie bez przyczyny nazwano Karaiby mianem- "Sailing paradise" Ciepło, stale wiejący ze wschodu passat 15-25 węzłów, bogata flora i fauna. Swieże egzotyczne owoce i ryby, a ich ceny często niższe niż w Polsce. Ludzie pogodni, uśmiechnięci i mówiący po angielsku!

Wspaniałe do snurkowania rafy: Tobago Cays i Worlds End Reef

Krystaliczna woda, dziewicza dżungla, wulkany, wodospady. Najpiękniejsze plaże świata. Orientalne owoce oraz owoce morza, plenery filmu "Piraci z Karaibów" do tego interesujący i przyjaźni tubylcy w stylu "rasta" oraz ich bary dopełniają pełni szczęścia!

 

Cudowne plaże i oszałamiająca zieleń

urokliwe kotwicowiska z lokalną obsługą ;)

Bob przywiezie na pokład ze wszystkim o co go poprosisz ;)

Wysepki, ktore moglibyśmy skolonizować naszą załogą. No chyba, że byłoby zbyt tłoczno ;)

Oprócz idyllicznych białych plaż z palmami na wyspach osadowych, wiele tu wysp pochodzenia wulkanicznego. A na nich: Zielone góry, tropikalne lasy, dziko rosnace owoce , jak i lokalne plantacje na ich szczytach ! Bagga My friend-respect ! objaśnianam co gdzie rośnie, co można kosztować, a czego lepiej nie dotykać ;) Dżungla jest niesamowita, obfitująca w wiele bogactw. Lokalesi jak widać nie używają plecaków ;) Taka wycieczka pozostanie w pamięci!

.

 

.

Rewelacyjnie niska cena!!! * wynika z faktu, że nie musimy czarterować jachtu, gdyż żeglujemy własnym wielkim i komfortowym jachtem Beneteau Cyclades 50.5 , Cena obejmuje: miejsce na jachcie, opiekę doświadczonego skipera, ponton z silnikiem. Ponadto załoga tworzy "kasę jachtową" ok 200 Euro/os z której pokrywane są koszty bierzące np. jedzenie, paliwo, woda, opłaty formalne ,sprzatanie itp. /skiper jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej/. Koszty przelotów przez Atlantyk to ok 2500zł szukaj na www.skyscanner.com

 

 

Start i koniec rejsu- Martynika/lub St.Lucia uzależnione od tego, gdzie będzie wam taniej dolcieć

Terminy rejsów znajdziecie w Terminarzu. Trasa będzie uzależniona od naszych codziennych zachcianek :) Będziemy mieli z czego wybierać, gdyż płynąc na południe archipelagu po drodze mamy ogrom wiekszych i mniejszych wysepek , zatoczek, raf, plaż.

Ważniejsze z naich to: St.Lucia, wspaniałe Grenadyny: St.Vincent, Bequia, Moustique, Canouan, Palm Island , Mayreau, Tobago Cays, Union, Carriacou, Grenada - każda urokliwa, zachwycająca i oferująca wszelakie atrakcje.

Dla załóg z nastawieniem bardziej żeglarskim, które chciałyby zakosztować dłuższej całodniowej żeglugi, istnieje możliwość dopłynięcia do słynnej Barbados oraz Trynidad Tobago.

Oszałamiająca zieleń wszędzie, jedzonko mniam mniam łapiemy sami , bądź kupujemy od przyjaznych lokalesów , prysznice również lokalne :) ups, zapomnialem...że to Grudzień ;)

...............,

Owoce wszelkiiej maści, a banany rosna nawet na achtersztagu ;) jak się weźmie pod uwagę, że butelka rumu kosztuje 20zł, woda 28st. to da się jakoś przeżyć ;)

.............

pijemy.... co się da

Nigdy nie byłem wędkarzem , ani rybakiem! Tu jednak nie sposób się nie skusić na zarzucenie haczyka.Oto kilka ciekawych kąsków które się dały: tylko niektórez nich to barrakuda, merlin, dorada, a "zwykłych" tuńczyków to juz nie zliczę ;)

 

.

 


Cumujemy w Port Royal, śladami " Pitarów z Karaibów"

Tak jak w czasie każdego naszego rejsu możecie uzyskać międzynarodowe certyfikaty żeglarskie ISSA oraz opinie dla PZŻ z rejsu na jachcie powyżej 12m.Do zobaczenia na Karaibach :) Chętnie odpowiem na wszelkie pytania najlepiej e-mail: greg@rejsy-grecja.pl W sprawach pilnych proszę o SMS na tel kom : +48 604 45 30 77 (jeli jestem akurat na karaibach)

No tak, zapomniałem!!!! wieczorami, naprawdę dobra zabawa !

 

 

 
   
Tani hosting | Serwery | Rejestracja domen | Linki sponsorowane | Pozycjonowanie | Projektowanie stron | WEBMEDIA Polska