Strona główna

Rejsy żeglarskie

- Grecja
- Morze Śródziemne
- Wyspy Kanaryjskie
- Atlantyk
- Karaiby

Opis mojego jachtu
Szkolenia żeglarskie
Cennik rejsów
Terminarz rejsów
Galeria zdjęć i opinie
Informacje praktyczne
Kontakt z Kapitanem
 
 
Informacje Praktyczne

UWAGA WAŻNE PRZED PRZYLOTEM:

Podczas podróży do Grecji należy stosować się do AKTUALNYCH zaleceń podanych przez władze, np na stronie https://travel.gov.gr/#/

Przykładowo na minimum 24godz przed przyjazdem do Grecj należyi wypelnic online formularz PLF, aby dostac kod QR, ktory musicie mieć ze sobą na lotnisku. Znajdziecie go pod linkiem https://travel.gov.gr/#/

W adresie można podac : SYZorba - Akti Karaiskaki 40, Salamina 189 00, Greece , bądź adres hotelu, jesli przyjeżdżacie wczesniej. Ponadto należy stosować się do aktualnych wytycznych dotyczącyhch sytuacji Covid-19. Np. na lotnisku przedstawić negatywny test PCR, paszport Covid lub dokumenty ozdrowieńca.

Minimum tydzień przed rejsem prosimy o przesłąnie danych do listy załogi ( imię nazwisko, nr dowodu osobistego/paszportu) Aktualną i dokładną pozycję jachtu do zaokrętowania podamy bliżej terminu rejsu.

Zalcamy, dla bezpieczeństwa całej załogi, skorzystac z transportu indywidualnego a nie zbiorowego. Chętnie pomożemy w zorganizowaniu samochodu bądź minibusabusa, który odbierze was z lotniska i dowiezie bezpośrednio do jachtu.

Co zabrać na rejsy w sezonie letnim?

Koniecznie /check lista/:

 - dowód osobisty (nowy), karty platnicze i/lub ok 150Euro gotówki/tydzien , prawo jazdy do wypozyczalni, bilety na lot/bus -jeśli dotyczy. Dowód jest honorowany na lotniskach UE w tym Wyspy Kanaryjskie, Azory (Chorwacj-choć poza EU). Zamiast dowodu można mieć paszport (koniecznie poza Europą Turcja/Tunezja/Maroko/Karaiby)
- ubezpieczenie osobiste NNW i KL- typu PZU bądż inne Allianz , Warta, Hestia itp.- kilka złotych dziennie, a można spać spokojnie! Oferta wciąż się zmienia. Dobrze wypytać ubezpieczyciela, żeby wiedzieć za co się zapłaciło i przy jakich założeniach!!! np. Czy traktuje żeglarstwo morskie jako sporty ekstremalne? Znieść udział własny. Najlepiej przeczytajcie "warunki ogólne" szczególnie rozdział o "wyłączeniach ochrony ubezpieczeniowej" w aspekcie żeglarstwa morskiego!
 - lekka kurtka przeciwdeszczowa z kapturem
 - lekkie i miękkie buty żeglarskie, koniecznie z NIE brudzącą podeszwą (typu adidasy, trampki lub "sportowe" sandały-najlepiej zapinane paskiem-idealne typu gumowe "crocss-y" podobne juz ok 20zł , (nie polecam wsuwanych klapek )
- buty NIE mogą brudzić pokładu! Jeśli są ciemne to muszą mieć napis na podeszwie "non-marking sole" !
 - ubrania osobiste !!!NIE za dużo!!! Najczęściej będziecie w T-shirtach, ew. ubierac się na cebulke; spodnie długie i shorty
 - cienki polar (ewentualnie zamiast pola sweter) dla zmarźlaków gruby :)
 - czapka z daszkiem od slonca lub kapelusik z rondem od słońca!!! Najlepiej z zabezpieczeniem przed odlotem ;)
 - okulary przeciwsloneczne!!! Im ciemniejsze tym lepsze.
 - stroj kapielowy!!! piżama i bielizna osobista - tak! zmieniamy ją podczas rejsu ;-)
 - krem do opalania z silnym filtrem-dużo!!!
 - mały i plażowy recznik i przybory toaletowe, raczej typu roll-on niz dezodorant typu spray!  
 - lekarstwa lub inne preparaty (jesli ktos ma jakies dolegliwosci)
 - na wypadek zamoczenia dobrze jest miec ubranie na zmiane/ pamiętajmy jednak że raczej będzie nam za ciepło,nie zimno :)
 - dobry humor :)

 

Niekoniecznie ale może być przydatne :

- patent żeglarski jeśli posiadacie oraz ksiażeczkę żeglarska, tylko jeśli chcecie mieć wpis z rejsu, zainteresowanym wystawiam też opinie z rejsu honorowaną przez PZŻ; w przypadku uzyskania certyfikatu ISSA bedzie potrzebne również zdjecie w formie cyfrowej oraz 400zl /ale to najlepiej doslac mailem!

 - spodnie przeciwdeszczowe (raczej na rejsy poza sezonem)
 - kalosze z miękką i WYŁĄCZNIE jasną nie brudzącą podeszwą /wyłącznie na rejsy one way !!! /
 - klapki plażowe/pod prysznic/buty do kąpieli !!!!! Z możliwie twardą  podeszwą- brzegi bywają skaliste,i można trafić na jeżowce! znów polecam typu "crokss-y" /moje lubione/
 -na jachcie są koce i poduszki, wiec śpiwory raczej poza sezonem!  
 - rekawiczki sportowe , latarka i scyzoryk, zegarek wodoszczelny
 - maska, rurka,pletwy i/lub okularki pływackie- morska woda mocno słona!!!
 - telefon komorkowy z ladowarka 12V samochodowa i/lub 220V
 - aparat fotograficzny, ew. kamera, + kabel USB żeby zgrac wszystko na miejscu i wypalić wspólne plytki dla wszystkich!
- książki, przewodniki,czasopisma,gazety, gry, instrumenty muzyczne-niekoniecznie fortepian :)  muzka na CD i USB

- sprzęt typu windsurfing, kite, aqualung itp. ustalić ze skiperem, ze względu na generalny brak miejsca i organizację rejsu

wszystko pakujemy do miekkich wodoszczelnych workow plastikowych /typu torby reklamówki/, szczególnie zabezpieczamy dokumenty i sprz. Elektroniczny!!! należy zwrócic uwage by nie przekroczyc dozwolonego przez przewoźnika /linie lotnicze/ wagi bagażu!!! Bądż dokupić nadbagaż
będziemy na morzu!  więc woda pod, nad i w jachcie jest tego naturalną i oczywistą konsekwencja! ;-) 
worki z rzeczami pakujemy do duzego worka lub MIEKKIEJ torby podroznej (nie bierzemy na rejs TWARDYCH WALIZEK!!! ani plecaków ze stelażem!!!! chyba , ze je wyrzucicie po rozpakowaniu,przed wejściem na jacht ;)

Dobrą metodą jest zrobiebie xero/skanu dokumentow, biletow, kart ptatniczych itp. na wypadek ich utraty- wyslac je na swoja skrzynke mailowa!!! + spisać na kartce tel.alarmowe i l do najbliższych-juz nikt ich nie pamięta!

O lekach i wszelkich dolegliwosciach, które mogą zakłócić plan rejsu nalezy porozmawiac ze skiperem przed rozpoczeciem rejsu!!!! Gwarantuję dyskrecję! zróbcie to dla własnego bezpieczeństwa, również koniecznie zgłosić skiperowi brak umiejętności pływania wpław, przed wyjściem w morze!!!

Na ewentualną chorobę morską uważam, że...trzeba ją przejść! ale są różne specyfiki: plasterki scopolan, i ew ziołowe np. nuxvomica

 

Wydatki standard "kasa jachtowa"

ok 100-150 Euro/tydzien/osobe. Jeśli zostanie po rejsie jest zwracana. 

kasa jachtowa jest zbierana przez skipera przy zaokrętowaniu i wydawana na wspólne jedzenie na jachcie, paliwo, wodę, prąd, gaz, mariny i wszelkie inne koszty bieżące jachtu, sprzątanie jachtu po rejsie itp. Na zakup alkoholi z "kasy" musi zgodzić się całą załoga! Stałą załoga nie wnosi opłat do "kasy jachtowej"

Posilki na jachcie zwyczajowo są przyotowywane i spożywane wspólne przez załogę. Przed rejsem ustalamy system "wacht" lub pospolitego ruszenia :) Dotyczy to również sprzątania po posiłkach oraz utrzymywania czystości na jachcie.

 
 Orientacyjne ceny w tawrnach i knajpkach ( zwykle rozliczane poza kasa jachtową ):
mała przekąska"pita-gyros" 2E; obiad 7-15E ;  piwo 2-3E; kawa 2-3E ,

 

Kiedy trafić na jacht?

 

Zaokręowanie załogi następuje w dniu rozpoczęcia rejsu- zwykle sobota po godz 17.00 ! Rejs kończymy wyokrętowaniem, zwykle w sobotę do godz 9.00 rano (do miejsca wyokrętowania dopływamy wieczorem w przeddzień wyokrętowania (zwykle-piątek). W sobotę pomiędzy 9-17tą niezbędne jest by jacht był pusty za względu na sprzątanie i przeglad techniczny. Bardzo prosimy o zaplanowanie czasu tak, by nie akłócać serwisu pomiedu 9-17 !

Miejsce zaokrętowania/PORT dokladny adres itd/ zwykle ustalamy na kilka dni przed rozpoczęciem rejsu i informujemy o tym załogę. Często pomagamy w znalezieniu łatwego dojazdu z Lotniska Ateny (ATH) .

Jak dolecieć, kupić bilety lotnicze?

LOTY można znaleźć w bardzo różnych cenach! Można szukać przez wyszukiwarki np. www.skyscanner.net; lataj-tanio.pl , fru.pl lub podobnych oraz bezpośrednio w liniach lotniczych np. www.ryanair.com/site/PL/ /easyjet.com, air berlin, norvegian.no , chartery firm turystycznych itp oraz wielu innych liniach lotniczych;Warto sprawdzic również loty z innych miast. Najczęściej im szybciej kupujesz, tym mniej płacisz! Więc nie zwlekaj z decyzja!

 

Jak trafić na jacht? z lotniska w Atenach:

Kilka dni przed rejsem wskażemy dokładne miejsce zaokrętowania na jacht. Wcześniej jest to niemożliwe! Pomożemy w znalezieniu łatwego dojazdu do Portu. W zależności od portu mogą to być różne opcje transportu.

W Grecji Dobrze działa komunikacja publiczna, jednak uwzględniając sytuacje COVID-ową zalecamy korzystanie z indywidualnego transportu do mariny samochodem badź minibusem, które nie są znacznie droższe.

Rejsy startujące na Cykladach- można skorzystac z licznych promów z Pireusu/Lavrio/Rafina , bądź lotow bepośrednich z Polski bądz tanich linii lokalnych z Aten na Santorini/Mykonos/Naxos

Gdybyście mieli jakikolwik problemy prosimy o kontakt telefoniczny: Aga +48 602 636355 lub Greg +48 604 45 30 77

 

Jak dostać się na/z jachtu w połowie rejsu 2-tygodniowego

z/do wyspy Aten-Pireus ?

W przypadku uczestnictwa w jednym tygodniu rejsu dłuższego trzeba będzie dotrzeć na/z wyspy z/do Aten-Pireus promem. Szczególowe informacje www.hsw.gr . Po kontynenie jezdżą dość sprawnie i niedrogo autobusy "KTEL" np. z Aten na Zakinthos, Korynt, Patras itd.

Bądź do Lavrio Autobusy odjeżdżaja z lotniska wyjscie nr 5 . kilka euro//os z Lotniska do Lavrio: od 6.30 co godzina,czyli zawsze 30min po pełnej godz do 20.30 oraz ostatni o 22.00; a z Lavrion na Lotnisko pierwszy o 5.30 później od 6.00 do 21.00 co godzinę o pelnych godzinach z wyjątkiem godz 20.00

Jak trafić na jacht? W rejsie przez morze Śródziemne i Atlantyk ?

Jako, że rejs jest wybitnie przygodowy, a nie wczasowy :) będziecie musieli dotrzeć do portu zgodnie z bieżącymi ustaleniami. Rejst jest typu "one way" więc będziemy w kontakcie przez tel. komórkowy!

W przypadku wątpliwości zawsze kontaktuj się, najlepiej SMS, bo na jachcie nie zawsze możemy odebrać

Ahoj, Aga +48 602 636355 lub Greg +48 604 45 30 77 ,

Jak przygotować się do rejsu? Na wesoło / zasłyszane :) - Śpij na półce, najlepiej w ubikacji - Zamiast drzwi powieś zasłonkę - przed wyjściem do pracy przywiąż obcasy butów do tylnich szlufek spodni krótką linką, by trenować chodzenie na ugiętych nogach, - Poproś kogoś, żeby cztery godziny po tym jak zaśniesz, zaświecił ci latarką w oczy i powiedział "Twoja wachta" -połącz klamki drzwi i okien w domu linami. Cokolwiek robiąc zawsze się nich trzymaj jedną ręką. Wyjątkowo w czasie snu możesz się do nich przywiązać - Zamontuj pod stołem fluorescencyjną pałeczkę, połóż się tam i poczytaj książkę - Bierz prysznic zużywając szklankę wody, - Sprawdź ile jest rzeczy naprawdę potrzebnych ci do życia- spakuj je w 15min do worka nie większego niż ten na śpiwór, resztę zbędnych rzeczy możesz zlicytować na aukcjach allegro. - Jak zaleje ci piwnicę bądź łazienkę, zejdź na dół i wybieraj wodę kubkiem -  Raz na miesiąc weź jakieś bardzo potrzebne ci urządzenie, rozkręć je na drobne i złóż z powrotem - Nalej oleju silnikowego do urządzeń klimatyzacyjnych i włącz je na najwyższe obroty - Włącz w pokoju jakieś urządzenie kiedy słuchasz ulubionej muzyki albo chcesz z kimś porozmawiać - może być kosiarka do trawy..- Jesli wieje silny wiatr:  w nocy biegaj wokół domu sprawdzając czy wszystkie okna są zamknięte;   - w dzień ugotowany obiad od razu wylej za okno -  Podziel wannę na pół; w jednej połowie ustaw prysznic na wysokości pępka; w drugiej połowie przechowuj wszystkie niejadalne śmieci (jadalne śmieci wyrzucaj przez okno) - obudź się w środku nocy i zjedz masło orzechowe z czerstwym chlebem; może być zimna zupa z puszki albo fasolka - Rozpisz jadłospis dla całej rodziny na tydzień bez zaglądania do kuchni, lodówki czy zamrażarki. - Syp sobie 15 łyżeczek kawy na kubek i pij dopiero po 6 godzinach - Co jakiś czas weź kota i wrzuć go do wanny albo do zlewu z okrzykiem "Człowiek za burtą" - Wejdź do kuchni, wygarnij wszystko z szafek na podłogę, dorzuć garnki i słoiki, a potem nakrzycz na współlokatora że źle zaształował kambuz. - ustaw się na przeciwko włączonego wentylatora i trzymając się obydwoma rękoma linek, o których wyżej, spróbuj się wysikać - Rano po ubraniu się wylej na siebie wiadro wody. Przebierz się po czterech godzinach - Ugotuj obiad dla dużej rodziny na turystycznej kuchence gazowej bujając się z nią na huśtawce ogrodowej

PS. Taki rejs to gwarancja atrakcji dla całej rodziny: dla facetów prawdziwe żeglowanie i portowe tawerny;  dla żon urocze kawiarenki i sklepiki z fatałaszkami, czysta woda i niekończące się plaże dla dzieci, a dla teściowych rekiny J

 

 
   
Tani hosting | Serwery | Rejestracja domen | Linki sponsorowane | Pozycjonowanie | Projektowanie stron | WEBMEDIA Polska