Strona główna

Rejsy żeglarskie

- Grecja
- Morze Śródziemne
- Wyspy Kanaryjskie
- Atlantyk
- Karaiby

Opis mojego jachtu
Szkolenia żeglarskie
Cennik rejsów
Terminarz rejsów
Galeria zdjęć i opinie
Informacje praktyczne
Kontakt z Kapitanem
 
 
Rejsy w Grecji

Piękne greckie klimaty. Zarówno atmosferyczne, historyczne jak i te najważniejsze...międzyludzkie!!!

Czas, kóry zwolnił swoje tempo, gwarantuje relaks i odpoczynek.

Pragnę zwrócić uwage na fakt, że rumor medialny dot. sytuacji politycznej, w żaden sposób nie wpływa na spokojne życie Greków !!!

Grecja to lato od maja do późnego października. Możecie zażywać morskich kąpieli w cudownej wodzie jak i tych szczególnie relaksujących - słonecznych. Leniwa żegluga, krótkie przeloty od portu do potru, od zatoczki do zatoczki, od tawerny do tawerny :) A dla spragnionych antyku od swiątynii do swiątynii, by ukoić nerwy po ciężkim roku pracy - oto motto naszego wypoczynkowego rejsu.

Jednak bardziej zahartowani, mogą zdecydować się na intensywą żeglugę, również z emocjonujacymi nocnymi przygodami na morzu egejskim.

Porozmawiajmy o wszystkim co może być dla was ważne !

Nie chcę tu opisywać Grecji jako takiej, gdyż powstały już grube tomy i setki przewodników na ten temat. Koncentruję się bardziej na żeglarskim aspekcie tego jednak specyficznego wypoczynku.

Zadecydujcie sami o charakterze swojego urlopu! Dostępne terminy rejsów znajdziecie w Terminarzu. Żeglujemy po róznych akwenach o odmiennych warunkach żeglarskich, by każdy znalazł dokładnie to czego oczekuje.

Świadomie wybierz odpowiadajaący Ci charakter żeglugi, według rodzaju akwenu:

..

 

 

 

 

Wypoczynek i atmosfera przyjemnej i relaksującej żeglugi to przymioty Wysp Sarońskich i Argolickich leżących tuż na zachód od Aten. Tam właśnie najlepiej udają się jedno i dwutygodniowe Rejsy wypoczynkwe. Gorąco polecam ciekawą i nie wytężoną trasę pośród takich wysp jak Aegina, Poros, Hydra, Spetses. Dystanse pomiedzy nimi dają swobodę, którą rozumiem jako wysypianie sie do woli, kotwiczenie w uroczych zatoczkach na kąpiele, niekiedy nawet kika razy dziennie. Mamy również czas na zwiedzanie antycznych zabytków, w które obfituje niemal każda wyspa tego regionu.A wieczorami w lokalnych tawernach można poznawać kulinarny świat Grecji. Żeglowanie po tym akwenie charakteryzje się lżejszymi niż na Cykladach wiatrami, przez co załogi mogą w pełni oddać się zasłużonemu na wakacjach odpoczynkowi. Żegluga jest przyjemna i komfortowa.

Stanowczo bardziej wietrzne Cyklady, gdzie prędkość wiatru 30, a nawet 40 węzłów nie jest żadnym zaskoczeniem, proponuję tym, którzy już wiedzą czym jest rejs morski, bądź nawet jeśli jest to ich "pierwszy raz", to są przygotowani na niewygody morskiej żeglugi. Zakładam, że mają nieproblemowe podejście. Jest to istotne, gdyż przeloty między wyspami są dłuższe, warunki często wymagające. Morze Egejskie z jego niesamowitymi Cykladami zrekompensuje często wiejący silny wiatr, zwany Meltemi. Ten akwen jest idealny do dwutygodniowych rejsów, podczas których odwiedzamy takie perełki światowej sławy jak bajkowe Santorini, czy Mykonos - absolutnie kosmopolityczne i słynace z zabaw do bialego rana. Jesli możesz powieęcic tylko jeden tydzień, to ze wzgledu na charakterystyke wiatru proponuję trasę z punktem zwrotnym na Mykonos. Każdego dnia odwiedzamy inną wyspe! Każda stanowi odrębny byt i na swój sposób jest charakterystyczna.

Oba akweny obfitują w miejsca idealne do spędzenia romantycznej nocy na kotwicowisku oraz nurkowania w ciepłej, krystalicznie turkusowej wodzie. Częste kąpiele są nieodłącznym elementem naszych rejsów.

Miasteczka i mini osady dają możliwość zacumowania wprost do stolika portowej tawerny i zatopienia się w zrelaksowane i powolne życie ich mieszkańców.

Przyjedź z dzieckiem ! Organizujmy rejsy, specjalnie dedykowane. Gdzie twoje dziecko spotka rówieśników i nie będzie musiało przebywać wyłacznie z dorosłymi.

 

opcje lotów proponuję znalezć na www.skyscanner.net

najtańsze połaczenia z W-wy oferuje Ryanair ! juz od 400- 600zł

Duża iloć interesujących wysp i portów daje wiele możliwoci! Oto kilka przykładowych tras Rejsy Grecja

 

1. WYSPY SAROŃSKIE HISTORYCZNIE: Ateny - Aegina - Epidavros -Perdika - Poros- Hydra- So Unio - Ateny ( 1 tydz.)

2. WYSPY SAROŃSKIE i CYKLADY: Ateny - Aegina - Poros - Hydra - Yorios - Kithnos- So Union - Ateny (1 tydz.)

3.PRZEDŁUŻENIE, bądź zmiana tarsy : Hydra- Ermioni - Spetses

2 TYGODNIE wczasowej żeglugi - dodanie wszystkich tras

 

 

3. MAŁE CYKLADY: Ateny/Lavrio - Kea - Tinos- Mykonos- Siros- Kythnos - So Union- Lavrio/Ateny (1 tydz.)

4. DUŻE CYKLADY- SANTORINI : Ateny - So Union - Kithnos - Siros ( lub Keas-Tinos) - Mykonos - Naxos- Ios- Santorini - Folegandros- Milos - Serifos- (Kythnos- So Union lub Hydra)- Ateny (2tyg.)

 

Trasę ustalamy wspólnie, przed rejsem. Uwzględniamy Wasze indywidualnie oczekiwania. Oczywiście w trakcie rejsu dowolnie ją zmieniamy wg. aktualnych nastrojów, zachcianek i warunków wiatrowych! Byleby wrócić na czas :)

 

dojazd, co zabrać, jak się przygotować znajdziecie w Info praktyczne

.

 
   
Tani hosting | Serwery | Rejestracja domen | Linki sponsorowane | Pozycjonowanie | Projektowanie stron | WEBMEDIA Polska